Haber

Hamaslı rehinelerin serbest bırakıldığı anların görüntüleri yayınlandı

Hamas, Aksa Tufanı operasyonu sırasında yakaladığı iki rehineyi daha serbest bıraktı. Rehinelerin serbest bırakıldığı anın görüntüleri yayınlandı.

HAMAS İKİ REHİNİ DAHA SERBEST BIRAKTI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim’de İsrail’e yönelik Mescid-i Aksa Tufanı Operasyonu sırasında çok sayıda kişiyi esir aldı. Geçtiğimiz günlerde Amerikalı anne ve kızını serbest bırakan Hamas, insani gerekçelerle 2 kişiyi daha serbest bıraktı.

ÇIKIŞ ANLARI YAYINLANDI

Nurit Yitzhak (79) ve Yocheved Lifshitz’in (85) yayınlandığı anın görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde Hamas militanlarının Yitzhak ve Lifshitz’in kollarını alıp yürümelerine yardım ettiği görüldü. Görüntülerde Hamas militanlarının iki rehineye yiyecek ve içecek ikram ettiği anlar kaydedildi.

“ŞARTLARI İHLAL ETSELER BİLE SERBEST BIRAKIRIZ”

Söz konusu kişilerin daha önce serbest bırakılmasını istediklerini vurgulayan Kassam Tugayları, İsrail’i “kendi esirlerini umursamamakla” suçladı. Kassam Tugayları, Tel Aviv’in tutukluların serbest bırakılması konusunda İsrail’e dayattığı koşulları ihlal etmesine rağmen “insani ve sağlık nedenleriyle iki sivili tek taraflı olarak serbest bıraktıklarını” belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu