Haber

İlkadım belediyesinden krediye ‘onay’, arsa satışına ‘ret’

Samsun İlkadım Belediyesi meclis toplantısında kredi kullanım önerileri kabul edilirken, gayrimenkul satışı reddedildi.

12 gündem maddesinin görüşüldüğü İlkadım Belediye Meclisi Şubat ayı Karar Toplantısı, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda toplam 90 milyon 750 bin TL’lik kredi talebinin de yer aldığı 5 gündem maddesi 76 milyon TL olarak oybirliğiyle kabul edildi. Taşınmazların satışını da içeren gündem maddesi komisyonda ‘satılmayacak’ yönünde değiştirilerek geldiği gibi kabul edildi.

Kredi kullanım talep kalemlerinden 14,5 milyon TL’lik bitüm alımına ilişkin kredi talebinin tamamı, 12,5 milyon TL’lik kredi talebinin 10 milyon TL’lik yol ve kaldırım yapım işi, 22 milyon 250’lik kısmı asfalt kaplama ve yama için talep edildi. petrol işi. Bin TL’lik kredi talebi 15 Milyon TL, 15 Milyon TL’lik toplu alım kredisi kullanım talebi 10 Milyon TL, agrega ve emülsiyon alımı için 26,5 Milyon TL’lik kredi başvurusunun tamamı oybirliğiyle kabul edildi. Böylece 5 adet kredi kullanım talebi için 90 milyon 750 bin TL’lik talebe 76 milyon TL’lik onay alındı. Ayrıca taşınmazların satışına ilişkin teklif komisyon tarafından uygun görülmedi ve satışının reddi mecliste oybirliğiyle kabul edilerek karara bağlandı.

Alınan kararlar sonucunda belediyeye kredi kullanma yetkisi veren meclis üyelerine teşekkürlerini ileten Önder Necattin Demirtaş, “Kredi talebimiz biraz azaldı ama önemli olan bakış açısı. .Bakış açısı bize çok hoş geldi.Bu yetkilendirme sonucunda bu kredileri sizlere yakışır bir şekilde kullanacağız.Meclis üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Toplantı sonunda bu başkanlık döneminde yapılan hizmetler ve devam eden projeler hakkında sunum yapıldı. – SAMSUN

haber-yalihuyuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu